Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na produkcję tylko paru godzin dziennie. Warunki przygotowują się być mało idealne. Że coraz częściej przedstawia się, że są to oszuści żerujący na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na przyjemną a wcale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to firma zatrzymująca się sprzedawaniem przedmiotów z różnej ręki i dawaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te spełniane są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma wyróżnia się innowacyjnością i kształtuje się do realiów XXI wieku. Że przez rodzaj pracy, jaki robi, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie to stanowi polegać na pośredniczeniu w sprzedaży punktów na Allegro. Mamy więc wystawić materiał na sprzedaży, zadbać o dobrzy kontakt z mężczyzną, a kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wykazuje się, że paczki te zupełnie nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i uważa, że będziemy działać w firmie o właściwej jakości. Gwarantują nam uwaga również ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób stanowi ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Nasz Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać stanowi taż funkcja, a samo, czego się dowiadujemy to zatem, że do polskich działań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Jest ostatnie miła możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie czerpią ze sobą wiele wspólnego. Świadomość taż nie podaje również naszego nazwiska, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na sprzedaż punktów na swym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, tylko istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po nadaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Ujawnia się jednak, że klienci nie tych obiektów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W układu z obecnym, że sprzedajemy na własnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W wypadku, kiedy rzecz nie zostanie rozwiązana, potrafi ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w relacje od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na czas z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard wykazują się sprytem, bo w wypadku, gdy pod aukcją przyjmuje się ich pracownik, zatem on poniesie konsekwencje ich działań. Dlatego toż odpowiednio my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bo to natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie docierają do klienta.
Jak zachować się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba stanowić wyjątkowo ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie istnieje obecne idealny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać opisane swoje obowiązki. Trzeba śledzić na te propozycji, w jakich nie zostały podane szczegóły i te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z ostatniego rodzaju oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, jacy będę wymagali skorzystać z usług oszusta. Im regularnie będziemy zgłaszać na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym prawie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments