Czy można wiercić i jakie są narzędzia do otworów?

Tanie wiertarki Chojnice

Poradnik Klienta

Czy można wiercić a jakie są narzędzia do otworów?

Wiertła są to narzędzia oddane do wykonywania otworów w pełnych materiałach, za pomocą wiertarki pionowej, frezarki bądź tokarki. W sztuk wierteł wykorzystywane są najczęściej trzy metody: frezowanie, walcowanie oraz szlifowanie. Szlifowanie umożliwia nam ważniejszą wartość narzędzia, a jednak również odpowiednio większą wartość. Metodą walcowa buduje się głównie wiertła z sposobem walcowym.

Tanie wiertarki Ustka

Podział i zmiany wierteł do metalu w obróbce skrawaniem

zobacz również Szkoła Koszalin

Podział wierteł ze względu na wyciągnięcie dotyczy:

wierteł ogólnego przeznaczenia
wierteł specjalnego przeznaczenia, wiertła płaskie, wiertła do dalekich otworów,do otworów kwadratowych też o nakiełków.

Ze względu na temat dzielimy wiertła na:

wiertła jednolite, uczynione ze zwykli szybkotnącej HSS,która zapewnia długą żywotność narzędzia, pozwalają one na daleką rzecz w codzienni konstrukcyjnej jak i staliw do twardości 30 HRC
wiertła montowane w droga były, z perspektywą roboczą ze zwykli szybkotnącej albo z ostrzami z węglików spiekanych
wiertła niesione z płytkami wieloostrzowymi

Wiertła do metalu dzielimy zarówno ze względu na konstrukcję części chwytowej wyróżnia się wiertła z chwytem:

walcowym gładkim
walcowym z zabierakiem
stożkowym Morse’a

Część chwytowa wierteł z perspektywą roboczą ze zwykli szybkotnącej jest produkowana ze zwykli konstrukcyjnej wyższej klas ogólnego przeznaczenia. Korpus wierteł z perspektywą roboczą z węglików spiekanych jest konstruowany ze zwykli węglowej narzędziowej lub mieszkali stopowej narzędziowej do rzeczy na zimo. Tanie wiertarki Ustka

Wiertła HSS posiadają twardość według skali Vickersa 62 HRC. Natomiast wiertła kobaltowe z sposobem walcowym HSSE posiadają twardość 64 HRC, potrafią one prowadzić obróbkę w środkach do twardości 37 HRC i stanowią wysoką zgody na znaczne temperatury, dzieki czemu stanowi szansa pisania praktyce w codzienni nierdzewnej jak a w żeliwie.

Wiertła do metalu z sposobem walcowym są różną długość, mówią one od wierteł zwykłych DIN 338 aż po wiertła do metalu długie DIN 340 jak i wiertła bardzo długie do metalu DIN1896. Tanie wiertarki Ustka

Wiertła długie do metalu takie jak DIN 340 są do:

wykonywania otworów tak żeby nie był pasowany dalszej obróbce
do dalszej obróbki, jak np. otw,or poddawany jest: rozwiercany, wytaczany lub gwinowany

Wykonywane głównie ze zwykli szybkotnącej HSS o moce 62 HRC albo ze zwykli HSSE z dodatkiem kobaltu (5%) o moce 64 HRC. Obecność kobaltu w narzędziu wpływa bardzo korzystnie na jego żywotność jak również możliwość książce w codzienni, stali nierdzewnej, staliwie oraz żeliwie. Wiercenie dużych otworów o wielkiej średicy zatrzymuje się bezproblemowe. Jednak cena narzędzi kobaltowych jest adekwatnie większa.

Kiedy możemy zamocować wiertło a czym zatem uczynić

Stanowi więc uchwyt wiertarski zalecany swym klientom jak również zdrowym zakładom, istnieje więc uchwyt wiertarski, jaki w śród innych zaleca się w śród innych wysoką wartością wykonania. Takie działanie uchwytu umożliwia pisanie pracy komfortowo nawet jak warunki obróbki są dość trudne.Uchwyt jest następowały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, prawdopodobnie istnieć wykorzystywany do wiercenia w dalekich produktach takich jak np. drewno, prawdopodobnie istnieć wykorzystywany do praz związanych z wkręcaniem bądź wykręcaniem ,śrub w czystą i lewą stronę również do prac udarowych. Tanie wiertarki Ustka

W bliskim biznesie posiadamy uchwyty wiertarskie samozaciskowe nie wymagające użycia kluczyka do mocowania wiertła. By zmocować wiertło wystarczy obrócić jego obudowę po czym zbliżyć szczęki samocentrujące do uchwytu wiertła.

-zakres mocowania d – 1-16 mm

-długość całkowita L – 98 mm,

-średnica uchwytu D- 48 mm,

-zbudowany w granicy ISO 9001- DIN 238

Które są najlepsze mocowanie wierteł ?
wiertła kręte- do otworów do wielkości od 3 do 30 mm, ważna ich korzystać do wiercenie bądź pogłębiania otworów drewnie.
wiertła płaskie- tak zwane wiertła piórowe, dają większe otwory, ich zawartość wyraża się z dwóch ostrzy ułożonych prosto.
wiertla spiralne- tak zwane świdry, są do wywiercania głębokich otworów o wysokich średnicach, uważa on ponad rów, który prowadzi wióry.
wiertła HSS – spowodowane są ze zwykli szybkotnącej, używa się do książek w metalu, drewnie jak i ciałach sztucznych
wiertła stożkowe- wykorzystywany w jasnym rozwiercaniu oraz nawiercaniu blach
wiertła walcowe- inaczej określane tradycyjne, są dość popularnymi wiertłami z uchwytem walcowym. Tanie wiertarki Ustka

Zobacz również Czy można wiercić i jakie są narzędzia do otworów?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments