Pitbull Patryk Vega Resko

Zachodniopomorskie

Z roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak dalej nie zapomnieliśmy o drinkom z klasyków gatunku, który powstał dopiero w kolejnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle przystępnego i jedynego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i prowadzenia brutalności, Naprawdę było ponad także w tej produkcji.

Pitbull Patryk Vega Barwice

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzeć na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją działalność wykonują dużo dokładnie, sumiennie, potrafią robić w kategorii. Ale po godzinach każdy z nich potrzebuje borykać się z osobnymi problemami, które osłabiają im przeznaczenie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją działalność wykonują dużo dokładnie, sumiennie, potrafią robić w kategorii.

Ale po godzinach każdy z nich potrzebuje borykać się z osobnymi problemami, które osłabiają im przeznaczenie. Gebels (wykonywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z kobietą, która mama się otrzymać mu uprawnienia do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w tej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które dostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze strony ojca, znajomych, a więcej w odreagowaniu na stres związany z produkcją pozostaje w jeszcze toż istotniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) istnieje obecnie nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć swoje mieszkanie prywatne. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), który poznaje się w bardzo niewygodnej i złej sytuacji, wdaje się on bo w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Barwice

Części te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze realizuje własną funkcję, a poza nią jest kimś bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszelki problem i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że ważne chwile mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i kierowania sobie pytania: O co naprawdę chodzi w współczesnym obrazie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rób, że jak już pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Barwice

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty książki w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Ale czy ich wizerunek byłby tak suchy i jedyny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Pewność nie, przekleństwa i wulgaryzmy w współczesnym faktu nie rażą, aż tak ciężko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w którym działają.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić także na tych suchszych i bardzo docenianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w domowych pozycjach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobro zarejestrowali się w siły policjantów, którzy pogubili się we własnym życiu własnym także muszą określać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pracy reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Jest nią dźwięk, który został zrealizowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą posiadać poprzez to fakt z pięknym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Barwice

Wszystkie z osoby nie są czarno białe, pokazują nam się z odległych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który staje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często pokazywani są jako osoby idealne, mieszkające na ochronie prawa, przeważnie są bez skazy, posiadają wspaniałe życie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy powodują trudną pracę, i po niej muszą określać się z naszymi demonami. Oczywiście wtedy wykonało, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został nagrodzony przez publiczność, która tworzyła obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, przygotowują się o moc bardziej silne i ludzkie.

Pitbull Patryk Vega Barwice

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments